vsc logo spalvotas transparent

 


Renkuosi džiaugtis savo kūnu

 merginu foto v4

Klaida
  • JUser: :_load: Nepavyko įkelti nario su id: 683

Medikamentinis gydymas neturėtų tapti valgymo sutrikimų (VS) gydymo pagrindu, bet jis gali papildyti psichoterapinį gydymą arba padėti įveikti fizines ir gretutines psichikos ligas. Gydytojai praktikai dažnai sako – „pagrindinis vaistas yra maistas”, t.y. reguliari ir tinkama mityba. Pastebėta, kad normalizavusis svoriui dažnai išnyksta ir depresijos simptomai, nuotaikų kaita, obsesiškumas.

Pirmadienis, 13 gegužės 2013 14:44

Valgymo sutrikimai: gydymas

Didžiausias valgymo sutrikimų (VS) lygis bendrojoje populiacijoje tarp paauglių merginų nuo 13 iki 19 metų amžiaus – 50,8 atvejų iš 100 000 per metus (NICE). Toliau aptarsime gydymo problemas, sutelkdami dėmesį būtent į šią amžiaus grupę.

Pirmadienis, 13 gegužės 2013 14:35

Diena be dietų 2013. Ateik ir kalbėk

Gegužės 6 d. minima tarptautinė diena be dietų. Šią dieną visame pasaulyje siekiama atkreipti visuomenės ir ypač jaunimo dėmesį į psichologines problemas dėl svorio. Ta proga kviečiame visus norinčius sužinoti daugiau apie čia aktualią problemą į Valgymo sutrikimų Dienos centrą. Tiesiog ateiti ir kalbėti kviečiame 10 val. Vasaros g. 5, 10-ame korpuse.

Ketvirtadienis, 02 gegužės 2013 15:33

Valgymo sutrikimai: apžvalga ir paplitimas

Valgymo sutrikimams (VS) būdingas kompleksas simptomų, gresiančių fiziniais, psichologiniais ir socialiniais padariniais. Nors pasitaiko ūmių fizinių komplikacijų, nervinė anoreksija (NA) ir nervinė bulimija (NB) dažniau pasireiškia kaip lėtinės psichikos ligos, lydimos reikšmingų sutrikimų (depresija, nerimo sutrikimas, alkoholizmas, fobijos, panikos sutrikimas ir potrauminio streso sutrikimas) arba sveikatos komplikacijos, tokios kaip širdies kraujagyslių ir nefrologinės problemos, skrandžio ir žarnų sistemos sutrikimai, skysčių ir elektrolitų pusiausvyros sutrikimai, menstruacijų ir vaisingumo problemos, osteoporozė ir osteopenija, dantų ir odos pakenkimai (Fairburn ir Brownell, 2001). 

Svetainės medis